Simno gimnazijos pirmokai Edukacinėje programoje „Žvakių liejimas“

Gruodžio 9 dieną Simno gimnazijos pirmų klasių mokiniai, lydimi mokytojų Virginijos Kvederavičienės ir Danutės Petrikienės, vyko į Radžiūnų kaimo turizmo sodybą „Avilys“. Čia jie dalyvavo ne įprastoje ugdomojoje veikloje, o itin įdomioje edukacinėje programoje „Žvakių liejimas“, kurią organizavo sodybos savininkė Jūratė Biesevičienė. Šeimininkė ne tik pasakojo vaikams  apie bičių gyvenimą, elgseną, vaško ir korio istoriją, bet ir mokė gaminti iš tikro vaško, ragino stebėti, kaip jis kaitinamas skystėja, o paskui kiekvienas užpildė įvairias formeles. Kol vaškas stingo, mokiniai iš meduolių tešlos pasigamino mažus meduoliukus, kuriuos iškepė sodybos šeimininkė. Laukdami žvakučių ir meduolių, mokinukai prisiminė, kokių patarlių ir priežodžių moka apie bites. Daug džiugių emocijų vaikai patyrė, kai iš formelių išsiėmė sustingusias vaškines žvakeles, figūrėles.

Namo visi grįžo patenkinti, nes su meduoliu ir žvakute artėjančių švenčių nuotaiką parsinešė ir į savo šeimas, kad pasidalintų su tėveliais.