Bernardo Brazdžionio gimimo metinių minėjimas

Poeto Bernardo Brazdžionio palikimas: nuo vaikiškų „Aš turėjau dviratuką – vienas ratas nesisuko: per kiemelį važiavau, penkis  kiškius sugavau…“ iki „Šaukiu aš tautą, GPU užguitą, ir blaškomą, it rudenio lapus…“   ir kitų eilėraščių, virtusių dainomis…

Vasario mėn. 27 dieną paminėjome 110-ąsias jo gimimo metines. B.Brazdžionis – vienas žymiausių Nepriklausomybės metais iškilusių Lietuvos vardų: poetas, literatūros kritikas, laikraščių ir žurnalų redaktorius, vaikų poezijos klasikas, lietuvių kalbos dėstytojas, muziejininkas. Ypatingą reikšmę jo kūryboje reiškė žodis Tėvynė, nes pats poetas 1944-ais metais buvo išrautas iš gimtosios žemės, todėl, bėgant metams, kaskart jautė vis didėjančią meilę gimtajam kraštui. Būtent meilė ir ilgesys pagimdė gražiausius posmus, apdainuojančius gimtosios žemės grožį, jos didingą praeitį, nes Tėvynė – visa ko pradžia ir prasmė…

Poezijos posmus deklamavo 1a klasės mokinė Meda Marcinkevičiūtė, septintokė Ada Tarasevičiūtė bei 8a klasės mokiniai, kuriems pasiruošti padėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laima Žemaitienė. Ib gimnazinės klasės mokiniai, vadovaujami muzikos mokytojos Giedrės Petkevičienės, dainavo dainas pagal Brazdžionio eiles.

Savo prisiminimais apie poeto 90-ojo gimtadienio minėjimą Elektrėnuose, susitikimus su juo, dalyvavimą laidotuvėse Kaune pasidalijo mokytoja Laima Žemaitienė.

 

Bibliotekininkė Lina Daniulevičienė