Užgavėnės

 Užgavėnės – tai diena, kupina džiaugsmo, juoko, įvairių papročių ir burtų, kurių paskirtis – išvyti žiemą iš kiemo ir pasikviesti pavasarį.

Simno gimnazijos pradinių klasių mokiniai labai laukia tikrojo pavasario, todėl antradienį nuo ryto klasėse šurmuliavo persirengėliai, kurie vaišino visus blynais ir kitais skanumynais. Sakoma: jei per Užgavėnes gerai pavalgysi, visus metus būsi sotus, riebus ir stiprus. Sočiai pasistiprinę visi raguoti, uodeguoti kaukėti persirengėliai nubildėjo į lauką žiemos varyti. Kanapinio ir Lašininio dvikovą laimėjo Kanapinis ir iškilmingai paskelbė Gavėnios pradžią. Žiemą išvaryti vienam būtų ne taip ir lengva, todėl iš kiemo ją vijome visi kartu – šokdami ir žaisdami žaidimus.

Seni žmonės sakydavo: „Jei Užgavėnių nešvęsi, tai nuo nelaimių neatsiginsi“, todėl šią dieną šventėme triukšmingai, vadinasi, visus metus būsime sveiki ir laimingi.

I bg ir I ag klasių mokiniai išvijo šaltą žiemą iš kiemo ir pasitiko ilgai lauktą pavasarį! Jau ankstaus ryto ,,čigonės‘‘, „raganos‘‘, ,,laumės‘‘ ir kitos antgamtinės būtybės pasitiko mokinius šokdamos, dainuodamos ir, žinoma, vaišindamos saldainiais, nes juk reikia daug ir riebiai prisivalgyti. Per pertraukas mokykloje netilo muzika, kuri kvietė šokti ne ne tik vyresniuosius, bet ir pačius mažiausius mokyklos mokinius. Per ilgąją pertrauką mokiniai ne tik šoko, bet ir ragavo klasių iškeptus blynus. Paragavę blynų, turėjo balsuoti už pačius gardžiausius, tačiau balsavimas neįvyko, nes blynai buvo tokie skanūs, kad išrinkti vienų buvo neįmanoma. Po keturių pamokų mokiniai skubėjo į mokyklos kiemą: čia vyko Lašininio ir Kanapinio kova, kurią, kaip ir kasmet, laimėjo Kanapinis. Jis ir išvijo šaltą žiemą iš mūsų kiemo. Šventę vainikavo ,,Morės‘‘ sudeginimas.