VEX IQ robotai gimnazijoje

Šiais mokslo metais Simno gimnazija įsigijo du komplektus VEX IQ robotų, kuriuos taiko ugdymo procese.

Tai JAV kompanijos „Innovation First International“ specialiai mokykloms sukurta šiuolaikinė technologinė priemonė ir metodika, padedanti integruoti gamtos ir tiksliuosius mokslus bei informacines technologijas. VEX IQ Super Kit komplektą sudaro 850 detalių, 4 valdomi varikliai, 7 jutikliai, radiobangomis valdomi valdikliai.

Vaikai konstruodami, kurdami robotus susipažįsta su fizika, sprendžia inžinerijos klausimus, ieško optimalių radioelektronikos sprendimų, tobulina programavimo įgūdžius. Ro­bo­tą ga­li­ma sukur­ti įvairių konst­ruk­ci­jų, jis ga­li atlikti įvairias funkcijas: stum­ti, kel­ti. Užsiėmimų me­tu in­teg­ruo­ja­mi įvairūs da­ly­kai: tech­no­lo­gi­jos, fi­zi­ka, ma­te­ma­ti­ka, in­for­ma­ti­ka, gam­tos moks­lai, ang­lų kal­ba, nes vi­si ter­mi­nai ang­liš­ki. Konstruodami mo­ki­niai su­si­pa­žįs­ta su in­ži­ne­ri­ja, pro­jek­ta­vi­mu, nors mo­kyk­lo­se įpras­tai tokie dalykai ne­dės­to­mi.

Vaikai patys surenka standartinius robotus, o tokia veikla net ir tikslųjį mokslą, programavimą, paverčia patraukliu užsiėmimu. Robotai skatina domėtis inžinerinėmis specialybėmis, kurios šiandieninėje pasaulinėje darbo rinkoje labai paklausios.