2017-ieji – lietuvių kalbos kultūros metai

Žodžiai, lietuviški žodžiai, mus vedantys į pasaulį, į pažinimą, į bendrystę… Kokie jie? Tai pabandė išsiaiškinti Simno gimnazijos Iag klasės mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laima Žemaitiene, ruošdamiesi paminėti lietuvių kalbos kultūros metus. MEILĖ, ŠEIMA, LAIMĖ, TĖVYNĖ, LIETUVA, VAIKYSTĖ, AMŽINYBĖ, LAISVĖ… – rašė gimnazistai.

O kad geriau pajustume žodžio, kalbos grožį, renginį dedikavome iškiliam lietuvių poetui Justinui Marcinkevičiui, kurio gimtadienis minimas kovo 10 dieną. Ištraukų iš knygos „Dienoraštis be datų“ skaitymu ir pakvietėme užsukti į „žodžio ir kalbos namus“, kuriuos per savo gyvenimą surentė pagarbos nusipelnęs poetas. Tiesa, jo pradžia – kaip ir daugelio vyresniosios lietuvių poetų kartos – kaimiška pirkia: pirmieji žingsniai per molinę aslą, jaukiai žėruojanti krosnis ilgom žiemos popietėm, duoną raikančios tėvo rankos, rūpesčių voratinkliu aptrauktos motinos akys…

Eilėraščius deklamavo 5a ir Iag kl. mokiniai, o dainas pagal Just. Marcinkevičiaus eiles atlikti padėjo muzikos mokytoja Giedrė Petkevičienė. Bibliotekoje veikė gausi spaudinių paroda.

Bibliotekininkė Lina Daniulevičienė