Savaitė be patyčių

Alytaus rajono Simno gimnazija, prisijungdama prie „Vaikų linijos“ inicijuojamos „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017“, pakvietė mokinius būti aktyvius ir kovoti prieš patyčias, todėl kovo 20–24 dienomis vykusios valandėlės buvo skirtos patyčių temai. Jų metu mokiniai taip pat žiūrėjo ir aptarė prevencinio pobūdžio filmus, vyko užsiėmimai: „Mūsų rankos ir žodžiai skirti ne patyčioms“, „Kiekvienas gali sustabdyti patyčias“, „Nelauk, kol sunkumai užaugs“ ir kiti.

Pertraukų metu vyko draugiškiausios klasės rinkimai. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad draugiškiausia pripažinta 6 a klasė.

Savaitę be patyčių Simno gimnazijos mokinai užbaigė akcija „Išlaisvink svajonę“: klasių atstovai į dangų paleido balionus, prie kurių pritvirtino užrašus su didžiausiomis svajonėmis ir norais.

Dalyvaudami savaitės be patyčių veiklose, mokiniai stengėsi netoleruoti patyčių, aptarė, kaip kovoti su jomis (ir savimi) ne tik šią savaitę, bet ir visus metus.

Socialinė pedagogė Žaneta Bagdžiūnienė