Edukacinis užsiėmimas „Roplių pasaulis“

   Balandžio 24 dieną Simno gimnazijos pradinukams edukacinio užsiėmimo metu buvo ne tik pasakojama, bet ir gyvai demonstruojama, kaip iš naujo atrasti paslaptingąjį roplių pasaulį, pažinti mistines būtybes iš arčiau ir nugalėti baimę šaltakraujams gyvūnams.

Užsiėmimo pradžioje jie „susipažino“ su afrikine sraige, išgirdo apie jos amžių, mitybą, kilmę ir rūšis. Paskui „pristatė“ driežus: pasakojo apie jų kilmę, mitybos įpročius, gyvenimo trukmę, paplitimą. Mokiniai sužinojo ne tik apie Lietuvoje gyvenančius, bet ir pačius didžiausius ir nuodingiausius pasaulyje gyvenančius driežus, išgirdo, kodėl negalima imti driežui už uodegos, kokios gali būti pasekmės.

Gyvačių pasaulis ne mažiau įvairus. Mokiniai sužinojo apie jų gyvenamąsias vietas, mitybos įpročius, spalvas, jutiminius organus, augimo ir nėrimosi procesą (pamatė tikrą gyvatės išnarą). Išgirdo, kokios gyvatės pasaulyje greičiausios, sunkiausios, ilgiausios, nuodingiausios. „Susipažino“ su Lietuvoje gyvenančiomis gyvatėmis, sužinojo, kaip reiktų elgtis jas „susitikus“ ir ką daryti, jeigu įkanda.

Edukacinio užsiėmimo pabaigoje vaikai uždavė daug klausimų apie roplius.

 

Pradinių klasių mokytoja Virginija Kvederavičienė