Sveikiname konkurso laureatus R. Raulonį, D. Nedzinskaitę ir G. Rutkauską.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kartu su Švietimo ir mokslo ministerija kasmet organizuoja nacionalinį mokinių konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Kaip ir kasmet, mokiniai rašė rašinius, piešė, kūrė dainas, eilėraščius, filmus, rankdarbius ir kitokių meninės raiškos formų darbus. Mūsų gimnazijos abiturientai Rokas Raulonis, Deimantė Nedzinskaitė ir aštuntokas Germantas Rutkauskas tapo šio konkurso laureatais. Kartu su muzikos mokytoja Giedre Petkevičiene sukūrėme dainą, atspindinčią sudėtingus Lietuvos istorijos laikotarpius – tremtį, partizaninį karą, Lietuvos laisvės gynimą…

Gegužės 5 dieną Vilniuje vyko šio konkurso baigiamasis renginys. Atvykusius pasitiko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbuotoja, kuri supažindino su dienos planais, ekskursijomis. Pirmiausia aplankėme Genocido aukų muziejų, įkurtą buvusiuose KGB rūmuose, kur penkiasdešimt metų buvo planuojami ir vykdomi sovietų nusikaltimai. Galėjome apžiūrėti buvusį KGB vidaus kalėjimą, mirties nuosprendžių vykdymo patalpą, šiuolaikines ekspozicijas. Gidas supažindino su Lietuvos nepriklausomybės praradimu XX amžiaus viduryje, sovietų valdžios represijomis, pasiaukojančia ir atkaklia kova dėl nepriklausomybės atgavimo. Lankėmės ir Lietuvos Respublikos Seime, kur susipažinome su Lietuvos valdymo sistema, Parlamento veikla, institucijos struktūra, pamatėme kitų šalių dovanas.

Vakare Vilniaus mokytojų namų svetainėje vyko konkurso nugalėtojų ir jų mokytojų pagerbimo šventė. Laureatus sveikino garbingi svečiai: Kovo 11-osios akto signataras Vytautas Landsbergis, Švietimo ir mokslo ministerijos vyriausias specialistas Rimantas Jokimaitis ir kiti. Taip pat klausėmės Giedriaus Arbačiausko, kitų laureatų atliekamų dainų, vieną iš sukurtų dainų padainavome ir mes.

Džiaugiamės, kad turėjome galimybę įdomiai ir prasmingai praleisti laiką, plačiau susipažinti su Lietuvos istorijos įvykiais, nes šalies istorija yra neatsiejama mūsų dalis. Jei nebūtume turėję tokios praeities, kokią turime, nebūtume tapę tokia tauta, kokia esame. Kaip sakė profesorius L. Donskis: „Istorija reikalinga ne tik gilesniam žvilgsniui į pasaulį ir į dabartį, kuri, tiesą sakant, yra nesuvokiama be praeities. Istorija reikalinga tam, kad žmonija išgyventų“. Dabartyje semiamės stiprybės iš didelių žygių, padarytų mūsų tautiečių, ir esame įkvėpti stengtis dėl savo valstybės. Tik turėdami įkvepiančių pavyzdžių galime būti stiprūs ir savo šalyje, ir pasaulyje, kovoti už savo kalbą, kultūrą. Šis konkursas – tai puiki galimybė jauniems žmonėms atskleisti kūrybinius sugebėjimus, pilietiškumą, puoselėti patriotiškumą.

                                                                   IV ag klasės mokinė Deimantė Nedzinskaitė