Gimnazija dalyvauja projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“

 2016–2017 mokslo metais Lietuvoje prasidėjo projektas „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. Mokyklos, dalyvaujančios projekte, įsipareigoja įgyvendinti tam tikrus reikalavimus: vesti pamokas apie Europos Sąjungą (ES) ir Europos Parlamentą (EP), įkurti informacijos „lentynas“, organizuoti Europos dienos šventę ir kt. Jeigu mokyklų veikla atitiks reikalavimus, jos taps EP mokyklų ambasadorių tinklo narėmis.

Mūsų gimnazijoje projektą įgyvendina direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Grėbliūnienė, geografijos mokytojas Gediminas Kanapickas, ekonomikos mokytoja Asta Raulonienė, etikos mokytoja Asta Tamulynienė. Jau įvyko etikos pamokaES vertybės: lygių galimybių – lyčių lygybės ir lygių galimybių oriai gyventi visiems – principo įgyvendinimas“; ekonomikos pamoka „Euras kasdienybėje: bendros valiutos privalumai, euras Lietuvoje. Infliacija.“ Pilietiškumo pamoka „Europos Parlamento sandara pagal šalis ir politines grupes. Lietuvos EP nariai“; geografijos pamokos: „Europos Sąjungos (ES) ištakos ir raida. ES šalys narės“, „ES pasaulyje ir globalūs iššūkiai (informacinis karas, terorizmas, klimato kaita, pagalba mažiau išsivysčiusioms šalims“.

Gegužės 9 dieną gimnazijoje vyko Europos diena, kurios metu I–IV klasių gimnazistai dalyvavo Europos egzamine, vyko minėjimas ir protų mūšis „Ką aš žinau apie Europos Sąjungą“, o 5–8 klasių mokiniai paruošė stendus: Europos Sąjungos istorija“, „Europos Sąjungos institucijos“, „Europos Sąjungos vertybės“, „Euro istorija“, „Europos Sąjunga ir Lietuva“.