Tradicinis žygis į Kalniškę

Gegužės 13 dieną grupė Simno gimnazijos jaunųjų šaulių ir pilietiškai nusiteikusių gimnazistų, mėgstančių važinėti dviračiais, rinkosi prie Simno kultūros centro, kur paminėjo 72-ąsias Kalniškės mūšio metines. Paskui žygio dalyviai pajudėjo į Kalniškę ir Stebulių kaime susitiko su dviratininkais, atvykusiais iš Lazdijų rajono. Pakeliui kolonos dalyviai sustojo ir pagerbė Kalniškės mūšiui vadovavusio Lietuvos ulonų puskarininkio Jono Neifalto-Lakūno atminimą.

Žygio dalyviams, sėkmingai įveikusiems maršrutą, buvo įteikti atminimo medaliai. Po renginio visi pasivaišino kareiviška koše ir arbata. Džiugu, kad mūsų gimnazijos mokiniai: Paulius Stankevičius (5a kl.), Viktorija Krušnaitė ir Audrius Kričena (6a kl.), abiturientė Eglė Ūselytė, Arminas Ostrauskas (IIIag kl.) – žygyje dalyvavo jau antrą kartą.

 Manau, kad būtent tokie renginiai formuoja ne tik jaunosios kartos pilietiškumą, patriotiškumą, bet ir pagarbą savo Tėvynei, jos gynėjams, krašto praeičiai bei tautinėms tradicijoms.

          Gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio vadovė

Danutė Gudaitienė