Integruotų pamokų diena Simno gimnazijos pirmokams

Lapkričio 23 dieną 1 a klasės mokiniai dalyvavo gimnazijoje vykstančiame projekte „Laimingas vanduo – Lietuvos gyvastis“: mokytoja Jolanta Mikelionienė į projekto veiklas integravo šios dienos pamokas. Jų metu pirmokai, rinkdami aktualią informaciją apie vietovę ir vandens telkinį internete, susipažino su Giluičio ežeru. Paskui karpė iš spalvoto popieriaus „vandens lašelius“ ir iš jų pagamino informacinį plakatą. Lietuvių kalbos pamokoje apie ežerą dailyraščiu rašė pastraipą. Gamtos pažinimo pamokoje sužinojo, kad vandens teklinys susidaręs ledo išgulėtoje dauboje. Suprato, kad į Giluičio ežerą įteka trys upeliai: Giluitė, Kriaušius ir Ylyčia, o išteka – Simnyčia. Rinkdami informaciją pirmokėliai sužinojo, kad ežere gyvena bebrai, audinės ir ūdros, peri nebylės gulbės ir želmeninės žąsys, kad jame gyvena labai daug įvairių žuvų. Mažieji projekto dalyviai piešimo ir technologijų pamokos metu piešė Giluičio ežerą ir surengė piešinių parodėlę, lankstė popierinius laivelius, kuriuos plukdyti nutarė pavasarį, gegužės mėnesį.

Diena mokinukams buvo įdomi ir kūrybinga, nes skatino susimąstyti apie ežero ir vandens reikšmę, švarą bei kitas ekologines problemas.

1a klasės mokytoja Jolanta Mikelionienė