Paminėjome Astridos Lindgren gimtadienį

Lapkričio mėnesį visa šalis minėjo įžymios vaikų rašytojos Astridos Lindgren 110-ąsias gimimo metines.  Šios rašytojos gimtadienio paminėjimas Simno gimnazijoje jau tapęs tradicija, todėl 4-5 klasių mokiniai, lydimi mokytojų Linos Kučinskienės ir Jurgitos Lenkauskienės, sugužėjo į popietę, skirtą mėgstamiausiai rašytojai. Bibliotekininkė Lina Daniulevičienė surengė vaikams mini viktoriną apie rašytoją ir jos knygų personažus. Aktyviausi buvo ketvirtokai (gal todėl, kad už teisingus atsakymus gavo po „saldų prizą“). Vaikams buvo demonstruojamos pateiktys, skaitomos ištraukos iš knygos „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“. Vaikai dalijosi savo prisiminimais apie perskaitytas knygas, iliustravo jas, piešdami mėgstamus personažus, o piešinius iš karto talpino parodoje. Didžiausias atlygis mums, bibliotekininkams, kad po renginio keli vaikai pasiėmė skaityti A. Lindgren knygas. Manau, jog frazė: „kas neperskaitė nė vienos Astridos Lindgren knygos, tas neturėjo vaikystės“ pasiekė vaikų širdis.

Vyresn. bibliotekininkė Lina Daniulevičienė