Išvyka į „Studijos 2018“

Simno gimnazijos abiturientai  lankėsi „Litexpo“ parodų ir kongresų centre vykusioje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018“, kurios akcentas – „Būsiu Lietuvai“. Parodų grupės vadovė J.Masiulienė žiniasklaidai skirtame pranešime pabrėžė, kad: „… parodoje bus kalbama ne apie tai, ką studijuoti. Pagrindinė žinia, kurią norime perduoti lankytojams – ta, kad svarbiausia yra gebėjimas nuolat mokytis ir įgyti naujas kompetencijas, kurių nepakeis šiuolaikinės technologijos. Visi parodos pašnekovai šias kompetencijas įvardina panašiai – kūrybiškumas, skaitmeninis raštingumas, gebėjimas greitai priimti sprendimus, dirbti komandoje bei įsisavinti informaciją taps svarbiausiu įrašu CV.“

Ir iš tikrųjų parodos dalyviai pagal norus ar interesus galėjo ne tik susipažinti su daugiau nei 200 universitetų, kolegijų iš Lietuvos ir užsienio, profesinio mokymo lyderių, verslo profesionalų, karjeros konsultantų, inovatorių, jaunųjų kūrėjų, neformalių jaunimo organizacijų, tarptautinių organizacijų, mokslo ir kultūros institutų, valstybinių tarnybų institucijų atstovų, pasiklausyti jų sėkmės istorijų, bet ir išbandyti savo gebėjimus ir žinias įvairiose rungtyse ar maketuose, stenduose ar studijose. Todėl po trijų valandų, parleistų bendraujant, stebint ir patiems dalyvaujant, Simno gimnazijos abiturientai namo važiavo patenkinti, nes daug ką suprato, išsiaiškino ir pamatė, o tos žinios tikrai padėjo (ar dar padės) jiems apsispręsti, kaip planuoti ateitį ir kokį kelią pasirinkti.

IVg klasės auklėtoja Aldona Baležentienė