„Veiksmo savaitė be patyčių 2018“ Alytaus r. Simno gimnazijoje

Kovo 19–23 dienomis Alytaus r. Simno gimnazija prisijungė prie nacionalinės akcijos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“. Šios akcijos tikslas: įvairių veiklų pagalba mokyti vaikus bei suaugusiuosius pastebėti, nepritarti patyčioms ir stabdyti jas kartu.

Šią savaitę nuveikėme daug gražių ir gerų darbų. Kovo 19 d. vyko akcija „Būsiu Tavo draugu“, kurios metu vyresniųjų klasių mokiniai mažiesiems mokinukams dovanojo draugystės apyrankes ir visą savaitę globojo savo mažuosius draugus.

Kovo 20 d. tikslas – būti mandagiems, paslaugiems ir geri darbai pražydo savo rankomis darytais gėlių žiedais.

Kovo 21 d. vyko draugiškos krepšinio varžybos „Dvi mokyklos po vienu stogu“ su Simno specialiosios mokyklos auklėtiniais ir Simno gimnazijos I ag, I bg kl. mokiniais. Mūsų gimnazijos mokinius šiltai priėmė Simno specialiosios mokyklos direktorė J. Žeimienė ir kūno kultūros mokytoja A. Mikulskienė su savo auklėtiniais.

Kovo 22 d. 1–5  klasių mokiniai kūrė klasės taisykles, mokėsi pažinti ir stabdyti patyčias.  Klasės auklėtoja J. Lenkauskienė savo auklėtinių sukurtas taisykles iškabino stende.

Kovo 23 d. vyko akcija „Nebūk abejingas, stabdyk patyčias“. Tądien II ag, II bg kl. mokiniai su socialine pedagoge Ž. Bagdžiūniene ir mokytoja L. Matulevičiene ėjo į miestelį ir dalijo savo pagamintas ir gautas skrajutes, rodydami nepritarimą patyčioms ir ragindami stabdyti jas kartu.

Manome ir tikimės, kad šios savaitės netradicinės veiklos išmokė suprasti daug svarbių dalykų ir padės kovojant prieš patyčias.

Socialinė pedagogė Žaneta Bagdžiūnienė