Išvyka į Žuvinto rezervatą

Gegužės 15 dieną Simno gimnazijos 2 b klasės mokiniai vyko į Žuvinto biosferos rezervatą. Gidė juos

pasitiko lankytojų centre. „Pavasarį čia girdėti praskrendančių ir perėti atskridusių paukščių šurmulys, vasarą matyti jauniklius auginanti vandens sparnuočių karta, rudenį apsistoja didžiuliai išskristi pasiruošusių gervių būriai, o žiemą gamtiniuose takuose matyti žiemojančių miško paukščių, žvėrių pėdsakai,“ – pasakojo gidė. Muziejaus ekspozicijoje sužinojome apie rezervato gamtą ir ežero evoliuciją, susipažinome su rezervatui būdingomis žvėrių, paukščių, žuvų rūšimis ir gamtiniais kompleksais. Gidė papasakojo, kaip atsiranda ir išnyksta ežerai, formuojasi pelkės, kaip saugoma rezervato gamta. Vėliau žiūrėjome videofilmą apie Žuvinto rezervato gamtą. Apžvalgos bokšte galėjome apžvelgti ežero panoramą ir stebėjome paukščius per teleskopus. Mokiniai, pamatę iš arti paukščius,nustebo ir garsiai pradėjo reikšti emocijas. Šios ekskursijos metu mokiniai galėjo iš arčiau pažvelgti į natūralios gamtos pasaulį, susipažinti su Žuvinto gamtos vertybėmis. Iš kelionės „parsivežėme“ gerą nuotaiką ir neišdildomus prisiminimus – keli mokiniai panoro tapti gamtininkais.

 

                                                              Pradinių klasių mokytoja Danutė Petrikienė