Ekskursija į Vytauto Didžiojo karo muziejų

Spalio 18 d. Simno gimnazijos 5a klasės mokiniai aplankė Vytauto Didžiojo karo muziejų Kaune.

cof

Pirmiausia susipažinome su Lietuvos piliakalnių įkūrimu, jų gynyba, puolimo būdais ir išlikusiais archeologiniais radiniais. Paskui gidas pasiūlė „pasimatuoti“ valdovo karūną, mokiniai kūrė pilių maketus, gynybines sienas bei sutvirtinimus ir leidosi į nuostabią kelionę laiku. Berniukai neatitraukė akių nuo įvairių šaunamųjų ginklų, amunicijos rinkinių, pasakojančių apie Lietuvos valstybės ir karybos raidą. Visi nuščiuvo prie lakūnų Dariaus ir Girėno lėktuvo „Lituanica“ nuolaužų. Įdomu buvo sužinoti ir apie baltų tautų papročius, kultūrą. Sustojome ir Karo muziejaus sodelyje, prie paminklo „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“, kad prisimintume Lietuvos didvyrius. Taigi mokiniai į namus parsivežė ne tik daug įspūdžių, bet ir aiškesnį supratimą apie tautą, tėvynės meilę ir pagarbą Lietuvos kovotojams už laisvę.

5 a klasės auklėtoja Inga Stankevičienė