„Kultūros pasas“ – Simno gimnazijoje

Simno gimnazijos pradinių klasių mokiniai jau pradėjo naudotis „Kultūros pasu“: kiekvienam pradinukui per 2018 metų rugsėjo–gruodžio mėnesius skiriama po 5 eurus. Šių paslaugų tikslas – skatinti ir plėtoti moksleivių domėjimąsi įvairiomis kultūros ir meno veiklos formomis, o patirtis, įgyta dalyvaujant kultūriniuose renginiuose ar kultūrinės edukacijos užsiėmimuose, padės jiems ugdymosi procesuose.

Lapkričio 26 d. Simno gimnazijos antrokai, kartu su tikybos mokytoja D. Seniūniene ir pradinių klasių mokytoja L. Jurčiukoniene pasinaudojo šia galimybe ir  vyko į Alytaus miesto teatrą žiūrėti spektaklio „Tinginių pasakos“, sukurto pagal to paties pavadinimo Vytauto V. Landsbergio pasakas. Tai šmaikštus pasakojimas apie tinginio Albino kelionę į Tinginėlių kaimą, iš kur jis, praleidęs vos dešimt dienų, grįžo po dešimties metų jau visiškai pasikeitęs…

Mažuosius žiūrovus sužavėjo spektaklyje vaidinusios lėlės, kurios buvo pasipuošusios įvairiais kostiumais, todėl valanda prabėgo nepastebimai greitai. Po spektaklio aktorės bendravo su mokiniais apie tai, kokias vertybes atskleidė autorius, ar jos aktualios ir mūsų dienomis. Mokiniai atminčiai galėjo nusifotografuoti su spektaklio personažais, todėl pakiliai nusiteikę sugrįžo į mokyklą.

Pradinių klasių mokytoja Laima Jurčiukonienė