Ką šiandien pasakyčiau Lietuvos partizanui?

Šie metai Lietuvai neeiliniai – švenčiamos 100 atkurtos valstybės metinės. Ta proga visoje šalyje organizuojami projektai, žygiai, konkursai bei kiti renginiai, skirti šiai žymiai datai paminėti. Juose aktyviai dalyvauja ir Alytaus r. Simno gimnazija. Visai neseniai I-IV gimnazijinių klasių mokiniai dalyvavo respublikiniame rašinio konkurse „Ką šiandien pasakyčiau Lietuvos partizanui“, kurį organizavo Alytaus A. Ramanausko-Vanago gimnazija. Rašiniuose mokiniai išsakė pagarbą bei pasididžiavimą savo tautos didvyriais. Sėkmė neapleido – trečiokė gimnazistė Austėja Abromaitytė konkurse iškovojo III vietą. Kartu su ją mokančia lietuvių kalbos mokytoja Austėja dalyvavo respublikinėje konferencijoje  Laisvė nėra duotybė, ją reikia iškovoti ir apginti“, kur klausėsi kitų respublikos mokyklų mokinių ir mokytojų pranešimų, dalyvavo veiklose bei organizatorių buvo apdovanota padėkos raštu ir prizu. Austėja pasižymi ne tik gerais kūrybiniais ir raiškos gebėjimais, ji ir aktyvi maltietė, savanorė. Šaunu, kad meilė savo Tėvynei ir jos žmonėms gaji jaunosios kartos širdyse.

 

                                                        Lina Rančelienė

Alytaus r. Simno gimnazijos lietuvių kalbos vyr mokytoja