KADA IŠSKRENDA ŽVIRBLIAI?

„Kada išskrenda žvirbliai?“ – paklausė Artūras Pečkys, Metelių regioninio parko instruktorius, pasitikęs Simno gimnazijos septintokus, kurie lapkričio 28 dieną biologijos pamoką „praleido“ netradicinėje aplinkoje. Tačiau mokiniai nepasimetė: juk žvirbliai žiemoja Lietuvoje ir jiems visai nereikia niekur išskristi!

                      Pamoka, vykusi Metelių regioniniame parke, buvo „skirta“ paukščiams. Atrodytų, kokius paukščius gali pamatyti lapkričio pabaigoje!.. Nuvykę į regioninį parką labai nustebome, nes paukščių migracija dar nepasibaigė, todėl galėjome stebėti juos Metelių ir Dusios ežeruose. Mokiniai matė antis klykuoles ir išmoko atpažinti, kur patinėlis, o kur patelė, stebėjo gulbes nebyles ir gulbes giesmininkes – mums labai pasisekė, nes galėjome pamatyti gulbes giesmininkes abiejuose ežeruose.

                      Septintokai sužinojo daug įdomių faktų apie gulbes, juodąjį gandrą ir kitus paukščius, mokėsi naudotis įvairia literatūra ir „vadovais“ paukščiams pažinti, o aktyviausias mokinys – Modestas Ekleris – dovanų gavo knygą „Paukščių stebėtojo gidas Dzūkijos regione“.

Biologijos mokytoja

Rima Pavolienė