Kalėdinė išvyka į Vilnių

Gruodžio 8 d. Alytaus r. Simno gimnazijos mokytojai ir mokiniai vyko į Vilnių: tradiciška aplankė didžiosioms metų šventėms besipuošiančią sostinę. Šiais metais pasirinkome ekskursijas į Modernaus meno muziejų ir tris Antakalnio baroko perlus.

Kaip teigia ekskursijos organizatoriai, Antakalnį drąsiai galima vadinti barokine Vilniaus karūna, todėl aplankėme tris tos karūnos perlus: vieną gražiausių pasaulyje Šv. Petro ir Povilo bažnyčią, kuri pakeri savo simbolių gausa, rotondinę Išganytojo bažnyčią bei iš nebūties kylančius Sapiegų vasaros rūmus. Čia mus maloniai pasitiko gidė, ir kelionė į barokinę epochą prasidėjo. Pasivaikščiojimo metu sužinojome, kokios techninės naujovės puošė barokinį sodą, kad nuostabūs fontanai vertė aikčioti iš nuostabos rūmų svečius, o diena, kai Išganytojo bažnyčios altoriuje buvo pastatyta stebuklinga Jėzaus Nazariečio statulos kopija, tapo viena didžiausių švenčių mieste. Ši ekskursija buvo tarsi integruota istorijos ir dailės pamoka, vykstanti netradicinėse erdvėse.

MO muziejuje grožėjomės meno kolekcija nuo 1960 metų iki šių dienų. Gidė ne tik trumpai pristatė eksponatų autorius, bet ir papasakojo, kaip atsirado vieni ar kiti darbai. Vėlyvasis sovietmetis tapo suprantamesnis aptariant tapybos bei fotografijos eksponatus.

Ir nesvarbu, kad gamta pašykštėjo saulės, visą dieną merkė lietus, namo grįžome gerai nusiteikę, artimiau susipažinę su šalies istorija, dvasiškai praturtėję.

Gimnazijos pavaduotoja ugdymui Vita Jatkauskienė