SŪRI PAMOKA DRUSKOS MIESTE

Simno gimnazijos pirmokai pagal Kultūros paso programą gruodžio 11 dieną dalyvavo edukacinėje veikloje „Sūri pamoka druskos mieste“.

Šalia Druskininkų esančioje skulptoriaus Tauro Česnulevičiaus sodyboje mokiniai ne tik pamatė autorinius darbus iš druskos, bet ir patys tyrinėjo druską, aptarė jos savybes bei išbandė šį amatą: kiekvienas pasigamino po žvakidę iš druskos. Iš ypatingo druskos, miltų ir krakmolo mišinio nulipdyti mūsų meno kūriniai buvo „iškepti“ krosnyje.

Antra užsiėmimo dalis vyko druskos dirbtuvėse, kur pagal vaikų sugalvotas kūrybines idėjas (žinoma, meistro rankomis) buvo sukurta bendra druskos kristalų skulptūra. Paskui patys mokiniai galėjo išbandyti savo kūrybinius gebėjimus gamindami įvairias figūras iš druskos gabalo.

Išvykoje pirmokėliai patyrė daug kūrybinio džiaugsmo, todėl laimingi sugrįžo į namus su savo rankomis pagamintais meno kūrinėliais.

1aklasės mokytoja Lina Kučinskienė