Projektas „Žaidimai moko“ tęsiasi

Simno gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje toliau vykdomas prevencinis projektas „Žaidimai moko“, skirtas 5–6 metų vaikų erdvės, laiko, dydžio sąvokų įtvirtinimui, regimojo suvokimo, smulkiosios motorikos lavinimui.

Pristatome 2018 m. lapkričio–gruodžio mėnesiais vykdytas veiklas. Kiekvieną savaitės trečiadienį ir ketvirtadienį „Smalsiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai dalyvavo veiklose, kurių metu įtvirtino erdvės sąvokas: „kairėn–dešinėn“, „pirmyn–atgal“, į vidų–į išorę“, „aukštai–žemai“, žaidė praktinius žaidimus su erdvės prieveiksmiais ir prielinksniais. Penkiamečiai mokėsi atpažinti pirmąją vardo raidę, kopijuoti, piešti, užrašyti savo vardus, ieškojo įvairiuose spausdintuose šaltiniuose savo vardo raidžių, lipdė, konstravo. Vyresnieji, šešiamečiai, dekoravo savo vardų raides.

Lapkričio–gruodžio mėnesiais ikimokyklinukams reikėjo įtvirtinti geometrinių figūrų pavadinimus. Vaikai ieškojo artimiausioje aplinkoje, knygų iliustracijose kampuotų, apvalių daiktų, panašių į geometrines figūras, konstravo, klijavo, atliko kūrybinius aplikacijos darbelius kalėdine tema. Mažieji mokinukai lygino figūras pagal spalvas, dydį, piešė daiktus, panašius į kvadratą, trikampį, stačiakampį ar apskritimą. Kartojimo pratybose reikėjo prisiminti piešimą abiem rankomis. Vaikai noriai braižė labirintus, lavino akies–rankos judesių koordinacijos įgūdžius.

Gera pasidžiaugti motyvuotu, atsakingu mokinių darbu, smagu, kad visiems pavyko susikaupti, pasiekti gerų rezultatų, pademonstruoti konstrukcinę išmonę.

Logopedė R. Danevičienė