Laisvės gynėjų dienos minėjimas

Sausio 13-oji Lietuvoje – tai Laisvės gynėjų diena. Jau 28 kartą minėjome tragiškų įvykių metines prisimindami tuos, kurie už mūsų laisvę paaukojo gyvybes.

8.00 val. dešimčiai minučių gimnazijos koridorių languose uždegėme atminties žvakutes, taip prisijungdami prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtos prisiminti ir pagerbti visus, žuvusius už Lietuvos laisvę. Pirmos pamokos metu gimnazijos bendruomenė rikiavosi kieme. Prisiminimus apie šią dieną, apie kovą už Laisvę papasakojo istorijos mokytoja V. Dzeikauskienė bei pavaduotoja D. Grėbliūnienė – abi atstovauja dviem skirtingoms kartoms. Jaunieji šauliai, vadovaujami mokytojos D. Gudaitienės, iškilmingai pagerbė Lietuvos valstybės vėliavą ir organizavo atminties bėgimą mietelio gatvėmis. Gimnazijos kieme degė atminties laužas, prie kurio bėgimo dalyviai gėrė arbatą ir vaišinosi sausainiais.

                      II ag klasės mokiniai dalyvavo pilietiškumo pamokoje „Laisvės liepsna“, kurios metu mokytoja vedė viktoriną bei organizavo kūrybines užduotis. I ag klasėje vyko integruota istorijos ir pilietinio ugdymo pamoka „Istorinė Lietuvos naktis“. 5 a kl. integruotoje žmogaus saugos bei istorijos pamokoje aiškinosi, kaip elgtis pakliuvus į socialinį pavojų, taip pat piešė delnus, ant kurių užrašė, ką jiems reiškia žodis laisvė.

2a klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos J. Mikelionienės, žiūrėjo vaizdo medžiagą „Kiek kainuoja laisvė“, skaitė eilėraščius, klausėsi Eurikos Masytės dainos „Laisvė“. Pagal duotas sakinių pradžias kūrė tinkamas pabaigas. Antrokai iš buitinių atliekų pagamino televizijos bokštą ir trijų spalvų gėlytes, iš kurių sudėliojo Lietuvos vėliavą.

 

Istorijos mokytoja Vineta Dzeikauskienė