Akcija „Baltasis badas“

Simno gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko akcija „Baltasis badas“, kurią organizuoti paskatino gautas laiškas, kurį ,,parašė“ paukšteliai. Jie skundėsi: „Prasidėjo šaltoji žiema, žvarbus vėjas laksto plikais laukais, palenda po puriomis plunksnelėmis, stingdo kraują. Mes, paukšteliai, smarkiai kenčiame nuo šalčio ir bado. Vaikučiai, įrenkite mums lesyklėles ir paberkite trupinėlių. Už jūsų gerumą mes atsidėkosime savo čiulbėjimu pavasarį ir vasarėlę“.

Ugdytiniai išklausė laišką ir pasakė, jog visiems labai gaila badaujančių paukštelių. Pasitarę „Kodėlčiukų“ ir „Smalsiukų“ grupių vaikai kartu su tėveliai padarė lesyklėles iš įvairių medžiagų ir pakabino darželio teritorijoje. Auklėtojos pokalbių metu paaiškino, kaip ir kokiu maistu reikia lesinti paukštelius žiemą. Ugdytiniai pasakė, kad atsineš kruopų. Patarėme, kad galėsime panaudoti nesūdytus lašinius, saulėgrąžų sėklas, duoną, virtas bulves. Paaiškinome, jog paukštelius lesinti reikia kiekvieną dieną – visi sutiko tai daryti. Šios akcijos tikslai – įdiegti, jog viską, kas gyva, reikia saugoti, globoti, nes ne kiekvienas gali pasirūpinti savimi. Manome, kad paukštelių priežiūra ugdys vaikų atsakomybę.

                                                   Auklėtojos D. Pikūnienė ir I. Emartienė