Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos minėjimas Simno gimnazijoje

Sausio 28-ąją Simno gimnazijos gimnazistai minėjo Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Gimnazijos fojė buvo paruoštas stendas, primenantis tragediją, ištikusią žydų tautą Europoje ir Lietuvoje. Per istorijos pamoką II klasės gimnazistai žiūrėjo ir aptarė Vilniaus Laisvės gimnazijos mokinių ir jų mokytojo Mariaus Janulevičiaus sukurtą filmą „The forgotten/Užmiršti“.  Paskui savo mintis ir nuomones išsakė diskusijoje „Ar mes atsakingi už savo istoriją?“. Taip pat prisijungėme prie tarptautinės Pasaulio žydų kongreso atminties iniciatyvos #WeRemember.

2005 metų lapkričio 1 dienos rezoliucija Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paskelbė sausio 27-ąją Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena dokumente atmetamas holokausto neigimas, smerkiama diskriminacija ir prievarta religiniu ar etniniu pagrindu. Rezoliucijos priėmimas susijęs su 1945 metų sausio 27-osios įvykiais Lenkijoje, kai buvo išlaisvinti Aušvico (Osvencimo) koncentracijos stovyklos kaliniai. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja  oficialiai pasmerkė milijonų Europos žydų išžudymą, taip pat nacių įvykdytas sinti ir romų žudynes, pripažindama genocidu tai, kad žmonės buvo likviduojami remiantis vadinamosios Vokietijos valstybės pagrindinės rasės išskirtinumu. Šiemet minime 74-ąsias koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metines. Visos tautos turi prisiminti šiuos įvykius ir užtikrinti, kad nusikaltimai žmogiškumui niekada nepasikartotų, o piktnaudžiavimas istorija nebūtų naudojamas skatinant užmarštį.

Istorijos mokytoja Vineta Dzeikauskienė