Kuopos išvyka į Kauną

Lietuvos šaulių sąjungos Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Alytaus r. Dominyko Jėčio-Ąžuolio 108-os kuopos Simno gimnazijos jaunieji šauliai lankėsi Kaune. Susipažinome su Kauno senamiesčiu, lankėmės Kauno pilyje ir Istorinėje Lietuvos Prezidentūroje, kur sužinojome aplinkybes, kodėl Kaunas tapo laikinąja sostine, o gubernatoriaus rūmai – Prezidento rūmais. Sužinojome, kas buvo šiame pastate prieš ir po Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940), kai čia gyveno ir dirbo Prezidentai, kur buvo Adjutanto kambarys, Audiencijų salė, Prezidento darbo kabinetas, Paskutiniojo Posėdžio kambarys, Prezidento ir jo šeimos gyvenamosios patalpos. Jaunieji šauliai dalyvavo žaidime „Pažink Prezidentus“, interaktyvioje ir smagioje parodoje „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių (1918-1940 m.)“ ir gavo dovanų po to paties pavadinimo leidinį.

Ekskursijoje po Kauno pilį sužinojome, kad ji yra pati seniausia mūrinė pilis Lietuvoje – senesnė net už patį Kauną! Ji ne tik „stovėjo mūru“ ginant šalį nuo kryžiuočių, bet ir tarnavo Lietuvos valdovams kaip vieta užsienio pasiuntiniams ir kitiems garbingiems svečiams priimti.

 

Danutė Gudaitienė

Simno gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio vadovė