Edukacinė pamoka „Tradiciniai lietuvių amatai šiandien“ Simno gimnazijos 2 klasėje

Jau beveik 200 metų gyvuojanti nėrimo vąšeliu technika šiandien atgimsta moderniame namų dekoravime neįprastu pavidalu – neriama iš batraiščio ar virvės. Galima pasidžiaugti, kad šį senąjį  amatą puikiai įvaldė antrokės Smiltės mama Gintarė Armanavičienė.

Kovo 7 dieną antrokai ir jų mokytoja Laima Jurčiukonienė Smiltės mamą pakvietė vesti netradicinę edukacinę pamoką „Tradiciniai lietuvių amatai šiandien“. Mokytoja supažindino su amatais, jų reikšme mūsų protėvių gyvenime. Mokiniai prisiminė tradicinius lietuvių liaudies amatus, dalyvavo viktorinoje „Ką žinai apie amatus?“

dav

Po viktorinos Smiltės mama pasakojimo apie nėrimą vąšeliu iš virvelių. Mokiniai sužinojo, kad nėrimui naudojamas virveles gaminamos Lietuvoje, apžiūrėjo įvairaus dydžio vąšelius ir bandė jais nerti. Gintarė Armanavičienė pristatė savo darbų katalogą ir parodą. Antrokai apžiūrėjo ir „tyrinėjo“ iš virvelių nertus spalvingus krepšius, rankines, padėkliukus, krepšius smulkiems daiktams.

 Apžiūrėję parodą, antrokai kibo į darbą. Smiltės mama pamokė, kaip nerti pakabuką raktams, papuošalus ir kitus aksesuarus. Mokiniai, sužinoję darbo technologiją, noriai dirbo porose ir individualiai, o pamokos pabaigoje pristatė savo darbus, pasidžiaugė vieni kitų kūryba.

Smagu, kai su mūsų protėvių palikimu susipažįsta ir patys prisiliečia mokinukai, o jiems padeda tėveliai – buvo malonu dalyvauti bendroje veikloje .

 

2 b klasės mokytoja Laima Jurčiukonienė