Pamoka apie senovinius lietuvių amatus

Kovo 8 dieną Simno gimnazijos 2a klasės mokiniai sulaukė svečių. Viešėjo mokinių mamos: I. Kvederavičienė ir V. Matutytė,  kurios pristatė senovinius lietuvių amatus (audimą ir siuvimą). Svarbiausias pamokos tikslas – plėsti pažinimo ribas, skatinti domėjimąsi savo krašto kultūra, papročiais ir tradicijomis.

Irma Kvederavičienė supažindino mokinius su  lietuvių liaudies menu: audimo ornamentų motyvais, mūsų kraštui būdingomis spalvomis, audimo būdais, technika, priemonėmis, lietuviškų tradicinių audimo raštų įvairove. Kiekvienas mokinys pasigamino kilimėlį iš popieriaus, kurį galėjo pasiimti ir pritaikyti asmeniniams poreikiams.

Matutytė pristatė siuvėjos amatą: supažindino su siuvimo mašinomis ir jų tipais, paaiškino, kad šio prietaiso pasirinkimas priklauso nuo dažniausiai atliekamų veiksmų, patirties bei audinių. Pasakojo, kad siūlai taip pat skirstomi pagal storį, funkciją. Vieni jų yra dekoratyvūs, kiti – sukurti lengvesniam dygsniavimui, treti – trikotažo, džinso ar kitos medžiagos siuvimui. Nurodė, kad medžiaga turėtų būti pasirenkama ne tik pagal raštą, o paprasčiausia drabužius siūti iš medvilnės, sudėtingiau – iš šilko, trikotažo, odos.

2a klasės mokiniai džiaugėsi įdomia pamoka ir padėkojo  šaunioms mamytėms, pristačiusioms senovinius lietuvių amatus.

Pradinių klasių mokytoja Jolanta Mikelionienė