Antrasis Erasmus+ projekto susitikimas Kroatijoje

Kovo 17–23 dienomis Simno gimnazijos 7 klasės  mokinai: Gustas Urbanavičius, Nedas Balkūnas, Augustė Vasiljevaitė, Austėja Klimauskaitė, Skaistė Rameikaitė, lydimi mokytojų Rasos Ručienės ir Ingos Stankevičienės, dalyvavo antrajame Erasmus + projekto „Stop Climate Change-Together Europe Achieves More“ susitikime Kroatijos miesto Vinkovcų Bartolo Kašico pagrindinėje mokykloje. Susitikimo pradžioje vykusios pamokos apie klimato kaitą, vedamos mokytojų iš Italijos, Nyderlandų, Graikijos, Lenkijos, Kroatijos ir Lietuvos, nuteikė darbingai susitikimo savaitei. Lankydamiesi rezervate „Kapočki Rit“, prie Bosuto upės, Vinkovcų ežero mokiniai sužinojo apie Kroatijos nykstančius ir invazinius augalus bei gyvūnus, domėjosi technologijomis, kurių pagalba būtų galima tausoti, perdirbti ar kitaip panaudoti gamtos išteklius. Dar mokiniai lankėsi medžio apdirbimo įmonėje „Spačva“, pamokoje apie kompiuterizuotą, ekonomišką vandens ir trąšų panaudojimą augalų priežiūrai. Ruošdami vaidinimą „Pačiame Sąvartyne“, kuriuo buvo norima atskleisti rūšiavimo svarbą, projekto dalyviai tobulino komandinio darbo, viešo kalbėjimo įgūdžius. Taip pat  organizavo mugę Vinkovcų miesto aikštėje ir surinktas lėšas paaukojo Raudonojo Kryžiaus organizacijai, kad paremtų nuo klimato kaitos stichijų nukentėjusius žmones. Gyvendami šeimose, lankydamiesi mokykloje ir edukacinėse ekskursijose Vukovare, Iloke, Osijeke, dalyviai daug sužinojo apie Kroatijos istoriją, kultūrą, gyvenimo būdą. Šilti santykiai tarp dalyvių skatino bendrauti, tobulinti anglų kalbos įgūdžius.

Anglų kalbos mokytoja Rasa Ručienė