Pasakų diena gimnazijoje

Balandžio 2 dieną Simno gimnazijos I ag klasės mokiniai paminėjo Pasakų dieną. Pertraukų metu visų klasių mokiniai galėjo spalvinti pasakų personažus ir žiūrėti pasakas patogiai įsitaisę sėdmaišiuose, o vaikų piešiniuose „atgiję“ pasakų veikėjai vietą „rado“ stende. Ir maži, ir dideli susidomėję klausėsi pasakos atsiradimo istorijos: kaip labai seniai pasaulyje buvo sekama pasaka, iš tikrųjų – ne viena, o daugybė… Sklido istorijos apie nepaklusnias mergaites ir jas nusiviliojančius vilkus, apie krištolines kurpaites ir įsimylėjusius princus, gudruolius katinus ir alavinius kareivėlius, apie geraširdžius milžinus ir šokolado fabrikus. Į pasaką kas nors vis įterpdavo vieną kitą žodį, posakį, prigalvodavo naujų aplinkybių, nepaprastų veikėjų. Šios istorijos kėlė juoką, žavėjo ir jaudino – jose atsirado daugybė simbolių. Pasakos plito tam, kad tūkstantį pirmą sykį mes galėtume išgirsti: „Kitą kartą, seniai, labai seniai pasaulyje buvo sekama pasaka…“

Iag klasės mokiniai