Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ Simno gimnazijoje

Simno gimnazijos mokinių ir mokytojų kolektyvai dalyvavo Vaikų linijos organizuotoje akcijoje „Kovo mėnesis – sąmoningumo didinimo mėnesis be patyčių“. Buvo vykdomos įvairios veiklos: 7, I ag kl. mokiniai gamino emblemas „Netylėk“ ir dalino gimnazijos bendruomenės nariams, ragindami nenutylėti apie matomas ar patiriamas patyčias – jos bijo viešumo. 5 kl. mokiniai gamino dovanėles, skirtas geriausiam draugui, ir įteikė mažiesiems draugams – pirmokams. Visi pradinukai piešė piešinius apie patyčias ir kartu su mokytojais atliko testą internete „Įveik patyčias“. Atlikdami testą mokiniai išsiaiškino, kaip reikia reaguoti matant ar patiriant patyčias, kur kreiptis pagalbos, o kiekvienas, atlikęs testą, gavo tai patvirtinantį pažymėjimą. Smagiausia veikla, nukreipta prieš patyčias, buvo rankų lenkimo varžybos, kuriose aktyviai dalyvavo tiek patys mažiausi, tiek ir vyresnieji gimnazijos mokiniai. Šios veiklos tikslas ir buvo įtraukti kuo daugiau dalyvių ir parodyti, kad gali draugiškai bendrauti ne tik skirtingo amžiaus ar lyties, bet ir skirtingai mąstantys mokiniai.

Tolerancija ir supratimas – tai ginklai prieš patyčias ir nepagarbą kitokiam. Tą patvirtino ir svečias iš Alytaus krizių centro Virginijus Tamulionis, vyrų krizių centro įkūrėjas ir direktorius, vaiko teisių tarnybos specialistas, kuris II–III klasių gimnazistams skaitė paskaitą apie patyčias ir smurtą artimoje aplinkoje. Krizių centro vadovas analizavo situacijas, kada žmonės smurtauja, nesuprasdami, kad tai yra smurtas, rodė ir aptarė filmuotas situacijas, kaip žmonės reaguoja matydami smurtaujantį vyrą ar moterį. IV ag klasės mokiniai, norėdami įvertinti visos bendruomenės nuotaikas, vyravusias kovo mėnesį, pagamino „nuotaikų barometrą“, kuriame kiekvienas norintis galėjo „pasimatuoti“ savo nuotaiką.

Džiaugiamės, kad savo veiklomis, nukreiptomis prieš patyčias, prisidėjo ne tik visi mokiniai, bet ir mokytojai bei klasių auklėtojai, nepagailėję savo laiko ir noriai padėję organizatoriams.

Socialinė pedagogė Žaneta Bagdžiūnienė