Pasaulinė akcija ,,Pamoka lauke“

Gegužės 23-ąja Simno gimnazijos 2b klasės pradinukai dalyvavo pasaulinėje akcijoje ,,Pamoka lauke“, kai visame pasaulyje mokiniai skatinami mokytis ir leisti laiką lauke ar kitoje erdvėje.                    Dienos veiklas antrokai pradėjo Metelių regioninio parko teritorijoje: nagrinėjo naujas temas, įtvirtino jau žinomą medžiagą. Neįprastoje aplinkoje teko ir rašyti, ir diskutuoti, ir skaičiuoti, ir lankstyti laivelius. Mokiniai sprendė kryžiažodžius, rašė dalykinį tekstą apie balinį vėžlį, atliko įdomias matematines užduotis, sprendė galvosūkius. Vaikai ne tik susidomėję klausėsi gido pasakojimo apie augalus ir gyvūnus, įrašytus į Lietuvos Raudonąją knygą, bet galėjo kelis jų ir pamatyti.                                                                           Antrokai iš apžvalgos bokšto per žiūronus matė Metelių ežerą, Metelių kaimą, kitoje ežero pusėje stūksantį Papėčių piliakalnį, paukščiams svarbią Kimsinės pievą. Klausėsi iš pievos sklindančio duslaus baubiančio paukščio baublio balso.

Kūno kultūros įgūdžius antrokai tobulino įveikdami atstumus greituoju ėjimu ir bėgdami miško takeliais bei lipdami per nuvirtusius medžius. Trumpai atsikvėpę, vaikai ėmėsi darbelių veiklos: lankstė laivelius, rašė ant jų savo svajones ir darbelius plukdė Metelio ežere. Emocingai ir smagiai mokydamiesi ir žaisdami bei dirbdami vaikai ne tik stiprino sveikatą, ryšį su gamta, bet ir noriai įsitraukė į ugdymosi procesą. Veiklos lauke suteikė jiems svarbių gyvenimo įgūdžių: atsparumo, sportiškumo, gebėjimo dirbti komandoje ir kūrybiškumo, todėl į mokyklą visi grįžo kupini naujų įspūdžių ir žinių.

Dėkojame Arijaus mamytei Sonatai už pagalbą organizuojant išvyką į parką.

Pradinių klasių mokytoja Laima Jurčiukonienė