Projektas ,,Augu sveikas ir stiprus“

Simno gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko projektas ,,Augu sveikas ir stiprus“, kurio tikslas – padėti ugdytiniams susiformuoti vertybines sveiko gyvenimo nuostatas, įgyti įgūdžių, įpročių. Pirmoji  diena – ,,Vandens lašelis“ – buvo skirta aptarti vandens reikšmę žmogaus gyvenime. Ugdytiniai vaišinosi tyru vandeniu, kūrė įvairiausius darbelius. Antrą dieną, kurią pavadinome ,,Paprasti – nepaprasti žaidimai“, vaikai žaidė pačių sukurtomis unikaliomis žaidimo priemonėmis, pagamintomis iš visiems gerai pažįstamų daiktų: skalbinių segtukų, virvelių ir kt. Tokios netradicinės priemonės vaikams suteikė daug smagumo, lavino vaizduotę ir fantaziją, ugdė kūrybinius gebėjimus. Trečioji diena – „Augu sveikas kaip ridikas“ – buvo skirta aptarti sveiko maisto reikšmei žmogaus organizmui. Ugdytiniai įgijo žinių apie sveiko maisto piramidę, mitybos įpročius žmogaus sveikatai. Ketvirtoji diena buvo skirta buvimui lauke, todėl ją pavadinome ,,Žygio diena“. Penktą dieną – ,,Mano vaikystės spalvos, žaidimai, estafetės“ – pradėjome bendra mankšta. Auklėtoja  Natalija Kuraitienė organizavo linksmąsias estafetes ir piešimą ant asfalto. Ugdytiniai džiaugėsi, jog kartu sportavo, pasikrovė energijos bei teigiamų emocijų visai dienai.

Vaikai įvairių veiklų metu sužinojo daug naujo apie sveiką gyvenimo būdą: kaip sveikai maitintis, sportuoti, judėti, džiaugtis gyvenimu.

                                                                                                            Mokytoja Danutė Petrikienė