Energetikos ir technikos bei žaislų muziejuose Vilniuje

Simno gimnazijos I ir II gimnazinių klasių mokiniai, lydimi mokytojos Vinetos Dzeikauskienės, saulėtą bei karštą birželio 7 dieną lankėsi Vilniuje. Mokiniai apžvalginės ekskursijos metu susipažino su originaliais pirmosios Vilniaus miesto elektrinės įrenginiais, šimtamete šios technikos paveldo objekto istorija bei elektros gaminimo principais. Vaikštinėjo ir po Vilniaus senamiestį, o paskui nuvyko į žaislų muziejų, kur visi kartu žaidė ir tyrinėjo seniausius žaislus, pagamintus pagal archeologinius radinius. Gimnazistai sužinojo, kuo vaikai žaidė viduramžiais, iš ko, kodėl tokius žaislus gamino Lietuvoje, ką rado kasinėdami archeologai ir, klausydamiesi gido pasakojimo, ne tik mintimis „nukeliavo“ į tolimąjį laiką, bet ir išmėgino įvairias žaidybines veiklas. Mokinius pakerėjo žaislų ir veiklų gausa, kiekvienas „atrado“ sau įdomiausią žaidimą. Žaisdami galime mokytis pačių įvairiausių dalykų: tą darė vaikai akmens amžiuje, žaisdami mokėsi viduramžiais, taip mokomės ir mes šiandien. Tačiau daug svarbiau suvokti, jog pats žaislas ir žaidimas yra kasdienybės istorijos dalis.

Mokiniams labai patiko ekskursija, todėl namo keliavo kupini įspūdžių, gerai nusiteikę bei pasisėmę naujų žinių.

                                                                                       Istorijos mokytoja Vineta Dzeikauskienė