Dvasinio ugdymo ir sveikatingumo stovykla gimnazijoje

     Simno gimnazijoje birželio 10–14 dienomis veikė dieninė vasaros poilsio stovykla vaikams, kurioje dirbo socialinė pedagogė Žaneta Bagdžiūnienė ir tikybos mokytoja Daiva Seniūnienė.

Į atidarymą susirinko nemažas būrys stovyklautojų, kurie nekantravo sužinoti, ką įdomaus veiks užsiėmimuose. Iš karto po atidarymo visi sugužėjo į papuošalų ir suvenyrų „dirbtuves“, kur darbelius gamino iš kepamo modelino – užsiėmą vedė savanorė Rusnė Apolonskytė iš Prienų Ąžuolo progimnazijos. Ji vaikams atskleidė lipdymo iš kepamo modelino techniką ir padėjo susikurti savo trokštamą papuošalą. Po užsiėmimo vaikai džiaugėsi darbeliais – visiems pavyko susikurti tikrus meno šedevrus.

Antradienį visi džiaugėsi išvyka į Metelių regioninio parko direkciją, kur lankytojų centro administratorius Artūras Pečkys supažindino su Metelių regioninio parko gyvūnija ir augmenija, pamokė, kaip orientuotis ir elgtis miške. Visiems labai patiko sūpuoklės ant plaukiojančio plausto ir interaktyvi ekspozicija stiklinių sienų pastate ant Dusios ežero kranto.

Trečiadienį stovyklos dalyviai „tapė“ spalvotu smėliu. Šia technika galima ne tik susikurti gražų darbelį – ja dirbant galima atsipalaiduoti, nusiraminti, todėl net ir patys judriausi stovyklautojai mažiau šurmuliavo, dirbo susikaupę. Kiekvienas namo išsinešė po gražų, spalvingą darbelį, o dieną baigėme kepdami dešreles ant laužo ir maudydamiesi ežere.

Ketvirtadienio visi nekantriai laukė, nes vykome į didžiausią Baltijos šalyse pramogų ir edukacijų centrą „Curiocity“. Čia stovyklautojai „skrido“ erdvėlaiviu į kosmosą, „dirbo“ greitosios pagalbos medikais, įveikė kliūčių ruožą virš „degančio“ ugnikalnio kraterio, „čiuožė“ vaivorykšte, „gelbėjo“ žmones iš „liepsnojančio“ namo. Visi norintys galėjo „narplioti“ detektyvines situacijas, dirbti radijo laidų įrašų studijoje ar kulinarinių užsiėmimų klasėje. Apžiūrėjome ir atskiras būrelių bei gimtadienių erdves, renginių amfiteatrą. Važiuodami namo stovyklautojai džiaugėsi, nes išbandė daug įvairių žaidimų, pajuto patirčių, išmoko darbelių!

Paskutinę stovyklos dieną mokiniai vyko į Simno eksperimentinį žuvų veislyną, kur sužinojo, kaip išgaunami ikrai, kaip jie vystosi, pamatė, kaip atrodo mažutės tik iš ikrų išsiritusios žuvytės. Grįžę į gimnaziją visi smaguriavome gaivų varškės desertą ir atsisveikinome iki kitų metų.

Mažieji stovyklautojai džiaugėsi įdomiai praleidę laiką, bet dar labiau – prasidėjusiomis atostogomis.

 Socialinė pedagogė Žaneta Bagdžiūnienė