6a klasės mokinių ekskursija į Vilnių

Lapkričio 12 dieną Simno gimnazijos 6a klasės mokiniai vyko į ekskursiją – aplankė Vilnių.

Katedros požemiuose lydėjusi gidė įdomiai papasakojo apie šio architektūros paminklo praeitį ir jame slypėjusius lobius. Smalsu buvo pamatyti hologramą su senovine relikvija. Daug sužinojome apie Lietuvos didžiuosius valdovus – ypač sužavėjo Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorija, išgirdome net jų rašytus laiškus. Ekskursiją tęsėme bažnytinio paveldo muziejuje – pamatėme tikrą lobyną: stebėjomės brangakmeniais inkrustuotomis monstrancijomis, bažnytiniais rūbais ir įvairiomis dovanomis, siekiančiomis net XIV amžių. Namo grįžome ne tuščiomis: visi parsivežėme daug įspūdžių, o aktyviausi mokiniai – ir po gidės dovanotą magnetuką.

Klasės auklėtoja Inga Stankevičienė