Pirmokų pasaulio pažinimo pamoka Žuvinto biosferos rezervate

Lapkričio 18 dieną Simno gimnazijos 1a klasės mokiniai, lydimi mokytojos Danguolės Ardzevičienės, nuvyko į Žuvinto biosferos rezervatą ir mokėsi pasaulio pažinimo temą: „Kur išskrenda gandrai?“, kurią pravedė rezervato darbuotoja. Mokinukai sužinojo apie gandrų prisitaikymą prie aplinkos sąlygų, aptarė, kodėl jie vadinami „išskrendančiais“. Paskui ne tik žiūrėjo filmą apie rezervate gyvenančius paukščius, atsakė į klausimus, bet ir klausėsi paukščių balsų, stengėsi juos atpažinti. Vėliau mokiniai „susipažino“ su įvairių paukščių kiaušiniais, kurie nustebino dydžiu ir įvairiais kitais požymiais. Pamokos pabaigoje per teleskopus ir žiūronus stebėjo paukščius nuo apžvalgos bokšto. Pirmokėliai labai džiaugėsi pamatę tolyje plaukiojančius, nardančius ar skrendančius paukščius. Į gimnaziją visi grįžo kupini nuostabių įspūdžių, patyrę pažinimo džiaugsmą, patobulinę dalykines žinias apie paukščius bei jų gyvenimo būdą.

 

Mokytoja Danguolė Ardzevičienė