Ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko veiklos skirtos seneliams

Seneliai yra vaikų ryšys su praeitimi: kas geriau papasakos apie prosenelę ar net proprosenelę, jei ne seneliai? Kas nusiveš į kapines aplankyti senolių kapų ar atvers seną nuotraukų albumą? Dažniausiai seneliai… Būtent jie iš kartos į kartą perduoda šeimos tradicijas, papročius, apeigas, simbolius, istoriją. Todėl Simno gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje visą savaitę vyko įvairios veiklos, skirtos seneliams: kalbėjome apie senovinę buitį, drabužius, papročius, tradicijas. Vaikai „kūrė“ šaliką, kurį puošė ir spalvino liaudies motyvais, vėrė jam ,,makrus“, „margino“ ir močiutės skareles. Pasitelkėme ir internetą – „aplankėme“ virtualų lietuvių liaudies muziejų, apžiūrėjome eksponatus. Su auklėtoja I. Emartiene ugdytiniai apžiūrėjo ir aptarė etninės kultūros kampelyje esančius senovinius daiktus, žaidė lietuvių liaudies žaidimą ,,Audėjėlė“.

Manome, kad daugumai vaikų – nesvarbu, kada ir kur jie gyvena – seneliai yra savotiškas laimingų ir nepamirštamų vaikystės akimirkų „įrodymas“.

 

Mokytoja D. Petrikienė