Pasaulio pažinimo pamoka „lauko klasėje“

  Gruodžio 9 dieną Simno gimnazijos 3a klasės mokiniams pasaulio pažinimo pamoka tema: „Kada būna ilgiausia naktis? Koks šiandien oras?“ – vyko netradicinėje erdvėje – „lauko klasėje“ Pamokos tikslas: stebint orus atpažinti ir įvardinti kritulius, jų rūšis, gamtos reiškinius, sužinoti, kada būna ilgiausia naktis; remiantis įgytomis žiniomis ir asmenine patirtimi, gebėti nurodyti, kaip žiemą reikia rengtis.

                      Pamokos pradžioje mokiniai stebėjo ir apibūdino dienos orą: ar yra kritulių, kokie gamtos reiškiniai vyksta, spėjo oro temperatūrą. Paskui porose diskutavo, kuo reikia vilkėti esant tokiam orui, ar apranga atitinka oro sąlygas, pristatė kiekvienos poros bendrą nuomonę ir ją pagrindė. Vėliau mokiniai žaidė viktoriną apie žiemą: atsakė į klausimus apie žiemos mėnesius, jų vietą kalendoriuje, kiek dienų jie turi, kada yra trumpiausia diena ir ilgiausia naktis ir kt. Mokiniai žaisdami rinko taškus ir išsiaiškino, kurie daugiausia žino ir moka apie žiemą ir jos orus. Paskui dirbo grupėse: galvojo posakius apie gruodį ir kitus žiemos mėnesius, vardijo, kaip keičiasi žmonių gyvenimo būdas žiemą, vardino žiemos pramogas, diskutavo, kaip žiemą praleidžia gyvūnai, siūlė, kaip žmonės galėtų jiems padėti ir kt. Šios pamokos metu mokiniai stebėjo pasikeitusią žolę, krūmus, medžius, rado sudžiūvusių lapų ir suprato, kodėl šie pasikeitimai vyksta gamtoje.

Grįžę į klasę trečiokai gamino „Advento gerų darbų“ namelius, kad juose galėtų įrašyti savo gerus darbus. Pamokos pabaigoje mokiniai džiaugėsi, kad pasaulio pažinimo pamoka, vykusi netradicinėje erdvėje, buvo labai įdomi ir naudinga.

 3a klasės mokytoja

Jolanta Mikelionienė