Sausio 13-osios minėjimas Simno gimnazijoje

Sausio 13-osios rytą Simno gimnazijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtoje Laisvės gynėjų dienai paminėti: nuo 8.00 val. dešimčiai minučių buvo išjungtos šviesos ir uždegtos atminimo žvakutės. Pagerbdami žuvusių už Lietuvos laisvę atminimą, mokiniai ir mokytojai prisiminė Sausio 13-osios dienos įvykius. Neužmirštuolėmis – atminties ir pagarbos kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę simboliu – pasipuošė visi mokiniai ir pirmos pamokos metu rinkosi gimnazijos kieme. Direktoriaus pavaduotoja Danguolė Grėbliūnienė papasakojo, ką prisiminė apie šios dienos įvykius, o paskui žuvusius pagerbėme tylos minute. Jaunieji šauliai, vadovaujami mokytojos D. Gudaitienės, iškilmingai pagerbė Lietuvos valstybės vėliavą ir organizavo gimnazijos bendruomenės žygį miestelio gatvėmis. Sugrįžę žygio dalyviai gimnazijos kieme, prie degančio atminties laužo, gėrė arbatą ir vaišinosi sausainiais.

Sausio 13-oji – ne tik gedulo, bet ir mūsų tautos pergalės diena, nes lietuviai parodė visam pasauliui, kad ir beginkliai žmonės turi milžinišką jėgą – savo valstybės Nepriklausomybę apgynė dainomis, maldomis ir paaukotomis gyvybėmis. Kol mes atminsime žuvusiuosius už Lietuvos laisvę, tol jie bus gyvi ir rodys mums pavyzdį, kaip stipriai galima ir reikia mylėti Tėvynę.

Istorijos mokytoja Vineta Dzeikauskienė