Aktyvių pertraukų diena gimnazijoje

Simno gimnazijoje mokosi daug veiklių, aktyvių ir nuolat judėti norinčių pradinukų, todėl visus mokslo metus vyksta aktyviosios pertraukos. Jų organizavimo tikslas – propaguoti sveikos gyvensenos nuostatas, kurti saugią ir sveiką aplinką, organizuoti intensyvios protinės veiklos ir poilsio kaitą. Esant geram orui, aktyvios pertraukos vyksta gimnazijos kieme ir stadione, kur mokiniai žaidžia įvairius žaidimus, pasivaikščioja, o esant blogam – gimnazijoje: pradinukai žaidžia stalo futbolą, šaškėmis, domino, šoka JAST dance ir savo sukurtus šokius. Taip skatinamas mokinių poreikis judėti bei ugdomas kūrybingumas: šokdami mokiniai judesius kuria patys, todėl gali išreikšti save įvairiais būdais.

Sausio 28 dieną vyko „Aktyvių pertraukų diena kitaip“. Po pirmos pamokos visi pradinukai sugužėjo į aktų salę, kur jų laukė trečiokai, pasiruošę pamokyti, kaip taisyklingai atlikti rytinę mankštą. Ilgoji pertrauka buvo skirta lietuvių liaudies žaidimams: kiekviena klasė turėjo draugus išmokyti po naują žaidimą. Per paskutinę pertrauką ketvirtokai mokė draugus naujų šokio judesių, šokome įvairius šokius.

Mokiniai buvo neįtikėtinai aktyvūs, o sprendžiant iš šypsenų veiduose bei paraudusių žandukų – tokia veikla jiems labai patiko. Kruopščiai ir išradingai parengtos aktyvios pertraukos vaikams suteikia daug teigiamų emocijų, judėdami jie įveikia stresą. Aktyvi veikla mokinius skatina nuolat domėtis fiziniu aktyvumu, ugdo kolektyvą, drausmingumą.

Pradinių klasių mokytoja Laima Jurčiukonienė