Ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko pažinimų, atradimų, tyrinėjimų savaitė

Simno gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje, „Vabaliukų“ grupėje, vyko pažinimų, atradimų, tyrinėjimų savaitė, kurios tikslas – skatinti vaikus tyrinėti, eksperimentuoti, bandyti, stebėti ir atrasti daug naujų bei netikėtų dalykų.

Mažieji tyrinėtojai, norėdami kuo plačiau pažinti pasaulį, kartu su auklėtoja leidosi į pažinimo kelionę. Įvairiais būdais „keliaudami“, atliko paprastus ir smagius bandymus: „piešė“ ant pieno, ant juodo šlapio popieriaus pipete lašino baltus dažus ir stebėjo dažų liejimąsi – „Teptuko šokį“. Maišė krakmolą su aliejumi ir pasigamino „sniegą“. Merkė popierines gėles į vandenį ir stebėjo jų „skleidimąsi“. Tikrino, „Kas skęsta, o kas ne?“ Atlikdami įvairias veiklas, mažieji ne tik daug sužinojo, bet ir mokėsi vieni kitus išklausyti ir suprasti, dirbti savarankiškai ir bendradarbiaudami su draugais.

Taigi eksperimentai ne tik padeda suvokti priežasties – pasekmės ryšius, bet ir ugdo loginį mąstymą, padeda „kaupti“ patirtį. Eksperimentų, bandymų metodų naudojimas praturtina ugdomąjį procesą, sudomina vaikus, suteikia daug teigiamų emocijų.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Aurelija Kubilienė