Užgavėnės – žiemos palydėtuvės ikimokyklinio ugdymo skyriuje

Simno gimnazijos ikimokyklinio ugdymo  skyriuje vasario 25 dieną vyko Užgavėnės – viena savičiausių ir žaismingiausių tradicinių švenčių – žiemos palydėtuvės ir kartu pavasario sutiktuvės. Vaikai jau prieš savaitę jai ruošėsi: darė kaukes, mokėsi atitinkamų dainelių, šokių, žaidimų, šūkavimų.Šventės dieną vaikai, pasipuošę kaukėmis, susirinko į salę, kur jų laukė Užgavėnių personažai: Morė, Lašininis ir Kanapinis. Apie šventės papročius, tradicijas papasakojo Kanapinis ir Lašininis. Vaikai stebėjo jų kovą (virvės traukimą), kurią laimėjo Kanapinis. Paskui visi išlydėjo Lašininį kartu su More skanduodami: „ Žiema, žiema bėk iš kiemo!!!“ Pasilinksminę ir išvarę žiemą, vaikai grįžo į grupes, vaišinosi atsineštais blynais ir kitais skanumynais.

Po tokio triukšmingo žiemos išvarymo belieka laukti pirmųjų pavasario pranašų.

 

                                Ikimokyklinio ugdymo mokytoja A. Kubilienė