Paminėta Tarptautinė antikorupcijos diena

Nuo 2004 metų gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Simno gimnazija yra šalies ,,Sąžiningumo mokyklų tinklo narė“, todėl mokinių tarybos nariai, norėdami paminėti šią dieną, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovų kvietimu prisijungė prie interaktyvaus užsiėmimo su atlikėju Jurgiu Didžiuliu Facebook ir Zoom platformose. Į interaktyvų užsiėmimą užsiregistravo daugiau kaip 3 tūkstančiai moksleivių iš 70 šalies mokyklų.

Susitikime buvo kalbama apie visiems svarbias vertybes: pasitikėjimą, bendrumą, bendradarbiavimą, saugią erdvę. J. Didžiulio atliekami kūriniai padėjo pajusti šventišką nuotaiką ir savotiškai akcentavo, kad apie korupciją kalbėti labai svarbu, o pokyčius reikia pradėti nuo savęs.

6-7 klasių mokiniai šią dieną paminėjo per žmogaus saugos pamoką „Pradėk nuo savęs“: susipažino su korupcijos sąvoka, formomis, stebėjo trumpą video įrašą apie tai, kas yra korupcija (iš stt.lt tinklapio). Paskui diskutavo tema: „Korupcija ir jos žala mums“ bei kūrė plakatą „Korupcijai sakome NE!“.

II gimnazinės klasės mokiniai pilietinio ugdymo pamokoje dalyvavo diskusijoje „Korupcija jauno žmogaus gyvenime“: analizavo, kiek korupcija veikia jauną žmogų, ar dabar jaunimas korumpuotas, kaip reikia kovoti su korupcija ir ką gali nuveikti jaunimas, kad jos būtų mažiau.

Tikime, kad tokie užsiėmimai įtraukia moksleivius į skaidrumo ir antikorupcines iniciatyvas bei padeda tapti sąžiningais ir dorais piliečiais.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Danguolė Grėbliūnienė