Šventų Kalėdų belaukiant Simno gimnazijoje

Adventas – tai susikaupimo laikotarpis, skirtas pasiruošimui Kalėdoms – Kristaus atėjimui į pasaulį. Kasmet gimnazijoje šia proga buvo organizuojamas Adventinis rytmetis, bet šiemet, kadangi mokomės nuotoliniu būdu, sugalvojome, kad kiekviena klasė organizuos savo šventę virtualioje erdvėje.

5a klasės mokiniai organizavo valandėlę „Šv. Kalėdų belaukiant…“, kurios metu gėrė arbatą ir pristatė savo mėgstamus kalėdinius patiekalus. Auklėtoja Rasa Ručienė organizavo viktoriną apie šv. Kalėdų papročius, tradicijas. Mokiniai paruošė sveikinimo žodžius ir, „išsitraukę“ burtus, pasveikino vieni kitus su artėjančiomis šventėmis.

Septintokai kartu su auklėtoja Inga Stankevičiene paruošė elektroninį sveikinimą gimnazijai, ir, pasipuošę „kalėdiškai“, dalyvavo viktorinoje „Atspėk dainą”.

8a klasės mokiniai sukūrė video sveikinimą, o per netradicinę klasės valandėlę, taip pat pasipuošę „kalėdiškais“ drabužiais, gėrė arbatą, kalbėjosi apie šeimos vertybes ir tradicijas per Kūčias ir Kalėdas, kiekvienas mokinys papasakojo apie vieną savo šeimos tradiciją. Mokiniai ant lapelio nupiešė savo pomėgį ar hobį, nufotografavo ir atsiuntė auklėtojai. Ji rodė lapelius ekrane ir mokiniai bandė „atpažinti“ savo klasės draugą. „Atspėtas“ mokinys pasakė Kalėdinį sveikinimą klasės draugui.

Ia klasės gimnazistai sukūrė kalėdinį sveikinimą, gėrė arbatą ir kalbėjo apie Kūčių papročius.

IIag klasės gimnazistai taip pat paruošė video sveikinimą ir dalyvavo valandėlėje „Kūčios“: kalbėjosi apie Kūčių tradicijas šeimoje, Lietuvoje, svetur, pasakojo burtus.

IIIag klasės mokiniai paruošė kalėdinį video sveikinimą, pasipuošė „kalėdiškai” ir kalbėjosi apie švenčių tradicijas, papročius, klausėsi vienas kito ir auklėtojos paruoštų sveikinimų.

Vyriausieji gimnazistai kūrė video sveikinimą, kalbėjosi apie Kalėdų šventės ištakas ir simbolius, dalyvavo protų mūšyje „Kalėdos pasaulyje“.

Kad ir koks „sunkus“ ar neįprastas Kalėdų laukimo laikotarpis, kiekvienas turime išmokti švęsti prisitaikydamas prie esamų sąlygų, kad pajustume šventinę nuotaiką ir išlaikytume ilgametes tradicijas bei papročius.

Visiems laimingų Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

 Gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Danguolė Grėbliūnienė

Mokinių ir jų auklėtojų kalėdiniai sveikinimai

5a kl.

7a kl.

8a kl.

Iag kl.

IIag kl.

IIIag kl.

IVag kl.