Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena ikimokyklinio ugdymo skyriuje

Sausio 13-osios rytą Simno gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės languose sužibo atminimo žvakelės – gyvybės, šviesos, teisingumo, atminties ir vienybės simbolis. Taip Laisvės gynėjų dienos paminėjimą pradėjo priešmokyklinukai ir darželio bendruomenė, o paskui visi prisijungė prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Įvairių veiklų metu vaikai kartu su auklėtojomis prisiminė, kas vyko Sausio 13-osios naktį prieš 30 metų. Ikimokyklinio ugdymo auklėtiniai susidomėję klausėsi M. Norgėlaitės pasakos apie sausio 13 dienos įvykius, stebėjo filmuką-istoriją, kurią pasakojo senas ąžuolas. Aiškinosi, kad neužmirštuolės yra laisvės simbolis. Supratę, kad niekad nepamiršime tų, kurie gynė Lietuvą, vaikai spalvino neužmirštuolės žiedus vėliavos fone – jie niekada nevys, visada žydės kiekvieno širdelėje.

Tikime, kad net ir karta, nedalyvavusi Sausio-13-osios įvykiuose, supras, kas yra Laisvė, Tėvynė, išmoks gerbti Tautos didvyrius ir žinos, kodėl kiekvienam svarbi ši diena…

Mokytoja D. Petrikienė

                                          Meninio ugdymo mokytoja

                                             Aldona Mocevičienė