Sausio 27-oji – Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

Nuo 2005 metų, siekiant išsaugoti  Holokausto atmintį, sausio 27-oji įvardijama kaip Tarptautinė Holokausto aukų atminimo dieną. Šiemet ji siejama su 76-osiomis Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metinėmis. 2021-ieji žymi dar vieną skaudžią sukaktį – prieš 80 metų prasidėjo žydų genocido Lietuvoje laikotarpis: holokausto metu nužudyta apie 95 proc. tuo metu Lietuvoje gyvenusių žydų. Visame pasaulyje Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena skirta ne tik prisiminti tragiškus įvykius, bet ir pagerbti visus nekaltus žmones, kurie tapo Holokausto aukomis.

Per istorijos pamokas Simno gimnazijos IIag klasės mokiniai dalyvavo akcijoje „Mes prisimename“ („We Remember“): žiūrėjo video ištraukas, diskutavo tema „Holokaustas Lietuvoje. Ar mes atsakingi už savo istoriją?“

Istorijos mokytoja Vineta Dzeikauskienė