Valstybės pažinimo centro edukacija „Ką gali pilietis?”

Vasario 5 dieną 8a klasės mokiniai dalyvavo „Valstybės pažinimo centro“ organizuotoje nuotolinėje pilietiškumo  ugdymo edukacijoje „Ką gali pilietis?“. Užsiėmimo metu mokiniai gilinosi į pagrindines demokratinei valstybei būdingas sąvokas, buvo skatinami atlikti įvairias užduotis, kritiškai mąstyti, diskutuoti pilietiškumo tema. Moderuojami edukatoriaus Manto Kuizino, vaikai aiškinosi pilietybės sąvoką, aptarė Lietuvos piliečio pareigas ir teises, kokios sąlygos keliamos tiems, kurie nori tapti Lietuvos piliečiais, pamatė, kaip atrodė Lietuvos pasas senovėje. Užsiėmimo metu buvo „minčių lietus“ ir kitos interaktyvios užduotys, o įgytas žinias mokiniai patikrino žaisdami „Kahoot“, kuris visiems labai patiko. Nors edukacinis užsiėmimas užtruko beveik valandą, mokiniams laikas neprailgo – naudinga buvo išgirsti tai, ko nežinojo, ir prisiminti bei pakartoti, kas jau žinoma.

Istorijos mokytoja Vineta Dzeikauskienė