Virtualus susitikimas su Alytaus regiono karo prievolės ir komplektavimo skyriaus vyresniuoju verbuotoju

Gegužės 5 d. Simno gimnazijos III-IVg klasių mokiniai virtualiai, naudodamiesi „zoom“ programa, susitiko su Alytaus regiono karo prievolės ir komplektavimo tarnybos sk. vyresniuoju verbuotoju kpt. Ryčiu Janulevičiumi. Susitikimo-paskaitos metu kapitonas pristatė filmą apie privalomąją ir savanorių karo tarnybą mūsų šalyje. Mokiniai sužinojo, kaip galima prisijungti prie Lietuvos kariuomenės, apie galimus tarnybos būdus: nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, profesinę karo tarnybą, kario savanorio tarnybą, jaunesniųjų karininkų vadų mokymus. Rytis Janulevičius paaiškino, kad visi jaunuoliai, atlikę nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, įgyja karinį pasirengimą, o tie, kurie nori sieti ateitį su Lietuvos kariuomene, gali „įsilieti“ ir į profesinės karo tarnybos karių gretas. Svečias gimnazistams papasakojo ir apie tai, kokios vertybės ugdomos Lietuvos kariuomenėje: ištikimybė, iniciatyvumas, kovos dvasia. Šis susitikimas – tai puiki pilietiškumo pamoka, skatinanti siekti profesinės kario karjeros.

IVag klasės auklėtoja