Dailės pamokos kitaip – virtualios edukacijos

Simno gimnazijos 5a klasės mokiniai gegužės 25 dieną dalyvavo edukacinėje pamokoje „Antspaudų istorija“, kurią organizavo Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su antspaudų istorija pasaulyje ir Lietuvoje, apžvelgė jų panaudojimą ir kitus svarbius antspaudo gyvavimo elementus, sužinojo, kaip antspaudą galima pasigaminti namuose.

Gegužės 26 dieną 6a mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje „Spalvų pasaulyje“, kurią organizavo Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padalinys Prano Domšaičio galerija. Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo, kaip mokslininkų atradimai tapo įkvėpimo šaltiniu kūryboje, o tapybos kūriniai – rimtais „spalvosūkiais“, kuriuos išsprendę pažino nuostabų spalvų pasaulį. 7a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje „M. K. Čiurlionio kūrybinis kelias“, kurią organizavo Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus. Užsiėmimo metu mokiniai virtualiai lankėsi Druskininkuose esančiuose menininko namuose ir sužinojo apie menininko vaikystę ir namus, kuriuose nuo ryto iki vakaro skambėjo muzika. Antrojoje dalyje mokiniai kartu su edukatore per spalvas ir simbolius analizavo menininko paveiksluose „paslėptas“ paslaptis.

Gegužės 28 dieną 8a klasės mokiniai dalyvavo vizualinio mąstymo metodu paremtoje edukacinėje veikloje „Kas vyksta šiame paveiksle?“, kurią organizavo VšĮ MO muziejus. Kadangi kiekvienas dalyvis paveikslus mato skirtingai, užsiėmimo pradžioje dėmesys buvo sutelkiamas į objektyvius meno kūrinį apibūdinančius faktus: formą, kompoziciją, spalvą, medžiagas. Vėliau aptariamos subjektyvios moksleivių siūlomos kūrinio interpretacijos. Toks apmąstymo procesas suteikė naujos patirties visiems, kurie dalyvavo edukaciniame užsiėmime. Taip pat gegužės 27 d. 8a klasės mokiniai dalyvavo virtualioje pamokoje „Mano pašaukimas. Karjera prasideda mokykloje“, kur laiką praleido su karjeros ir saviugdos treneriais, lektoriais, kurie padėjo suprasti, kodėl karjerą planuoti pradedame jau mokykloje ir kokie žingsniai svarbiausi ją kuriant.

      Dailės vyr. mokytoja Jurgita Lenkauskienė